Prawo energetyczne

Nasz zespół oferuje profesjonalne doradztwo i wsparcie w zakresie prawa energetycznego.

Prawo

Prawo energetyczne

Zespół kancelarii posiada bogate doświadczenie w obsłudze przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją energii elektrycznej, gazu i ciepła a także spółek wytwarzających energię elektryczną i zajmujących się obrotem energią elektryczną , gazem i ciepłem.  Posiadamy doświadczenie w przygotowywaniu kontraktów na zakup/sprzedaż produktów dual-fuel, umów sprzedaży  paliwa gazowego (z dostawą fizyczną i wirtualną, rynek hurtowy i detaliczny); kontraktów opartych na standardach EFET i IETA, ISDA umów kompleksowych, umów sprzedaży energii elektrycznej, w tym kontraktów PPA czy CPA.

Posiadamy doświadczenie w opiniowaniu umów organizujących trading floor, w tym umów uczestnictwa w towarowych giełdach w tym TGE, EEX DE, umów clearingowych czy umów brokerskich w innych internetowych platformach handlowych – typu np. ICAP, Tradition, TFS). Doradzamy w procesach inwestycyjnych dotyczących budowy źródeł OZE, opiniując i wspierając prawnie procesy administracyjne zmierzające do pozyskania pozwolenia na budę (pozyskiwanie tytułu do gruntu, planowanie przestrzenne, decyzje środowiskowe), przygotowując lub opiniując  kontrakty realizacyjna (umowy typu EPC, BoP, TSA) a także O&M. Mamy doświadczenie w procesie akwizycji i due diligence projektów OZE.

Świadczymy usługi w całym kraju, korzystając z nowoczesnych technologii i narzędzi, co pozwala nam na efektywną i skuteczną współpracę z klientami niezależnie od ich lokalizacji.